Szukaj

Uwaga

Witamy na nowej stronie!


BIPWycieczka Gryfnioków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata   
czwartek, 22 maja 2014 15:12

 

Gryfnioki na Lipowcu :)

 

20 maja 2014 roku szkolny zespół wokalny „Gryfnioki” wspólnie z opiekunami panią Anną Krzystanek i panem Markiem Reguła uczestniczyli w warsztatach pt. „W kręgu łucznika i plebejskich zabaw”. Zajęcia odbyły się na terenie Zamku Lipowiec. Warsztaty składały się z dwóch części. W pierwszej części zajęć podczas ciekawej prelekcji oraz w czasie spaceru po ekspozycji Zamku młodzież zapoznała się z pojęciem łucznictwa. Następnie Gryfnioki wzięli udział w praktycznych warsztatach łuczniczych – własnoręcznie wykonali łuk oraz stanęli w szranki w zawodach strzelania z łuku do tarczy. Najlepszym łucznikiem wśród Gryfnioków okazała się Karolina Hetmańska. Nasza Gryfno Dziołszka wygrała „kosz wypełniony strawą po brzegi – pajdami chleba ze smalcem a także poidło” dla swych towarzyszy, z którymi przybyła na Zamek.

Po Turnieju Łuczniczym strudzeni strzelcy zasiedli przy ognisku na dziedzińcu zamkowym. Pieczeniu kiełbasek towarzyszył gromki śpiew Gryfnioków i muzyka. Natalka Jochymczyk umiliła wszystkim czas pieczenia grą na akordeonie. Wypoczęci i najedzeni łucznicy oddali się zabawom plebejskim: przeciąganiu liny, wyścigom na nartach bolkowskich i bitwie na równoważni. Na zakończenie rycerskich zmagań Gryfnioki zdobyli wieżę Zamku i podziwiali okoliczne widoki. Zmęczeni ale zadowoleni młodzi łucznicy wrócili do autokaru.

Wyjazd został zorganizowany przez opiekunów zespołu w podziękowaniu za zaangażowanie uczniów w kultywowaniu tradycji naszego regionu oraz osiągnięcia Gryfnioków na szczeblu gminnym i rejonowym.

 

 

 

 

 

 


Poprawiony: piątek, 23 maja 2014 14:49
 

W dniu 22.03.2013 r. weszły w życie znowelizowane przepisy dotyczące polityki plików cookies.
By Chaqierek
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.sp1.chelmsl.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.
By Chaqierek.
E-PCSERVICE