Szukaj

Uwaga

Witamy na nowej stronie!


BIPWycieczka klasy 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata   
poniedziałek, 16 czerwca 2014 13:37

 

Wycieczka klasy II

 

Dnia 12 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Etnograficznego w Wygiełzowie i Zamku Lipowiec.


Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Skansenu. Mieliśmy okazję zobaczyć jak żyli i mieszkali ludzie w XVIII i XIX wieku. Obejrzeliśmy m.in. drewniany kościół z sąsiadującą z nim plebanią, dom sołtysa, chłopską chatę, stodoły, spichlerze i pasiekę. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się ówczesna szkoła...

 

 

Następnie w jednej z chłopskich chat, w kuchennej izbie uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych pt. "Nie święci garnki lepią". Próbowaliśmy swych sił przy starodawnym kole garncarskim i lepiliśmy z gliny różnego rodzaju naczynia.

 

 

Po trudnej pracy garncarskiej udaliśmy się leśną ścieżką na dziedziniec zamkowy...

 

 

Na dziedzińcu zamkowym mieliśmy okazję wysuszyć i ogrzać się przy ognisku, zjeść pyszne, pieczone kiełbaski oraz zakupić drobne pamiątki.

 


 

 

Kiedy już posililiśmy się i zregenerowaliśmy siły nadszedł czas na wyśmienitą zabawę.

Braliśmy udział w zabawach plebejskich, które były ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu przez średniowieczne społeczeństwo. Były Narty Bolkowskie gdzie tylko współpraca dawała zwycięstwo, Trolowy Most, czyli przeciąganie liny orak konkurencja o nazwie Robin Hood kontra Mały John, w którym liczył się podstęp, równowaga i siła. Mistrzynią tej konkurencji okazała się Kasia Koziorz.

 

 

Ostatnim punktem programy było zwiedzanie Zamku Lipowiec.

 

 

Wspólnie obejrzeliśmy wystawę oraz ruiny zamku.

 

 

 

Na zakończenie wspięliśmy się na szczyt zamkowej wieży skąd podziwialiśmy piękno tamtejszej okolicy.

 

 

...choć pogoda była w kratkę to humory wszystkim dopisywały.

Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

 

Poprawiony: poniedziałek, 16 czerwca 2014 14:06
 

W dniu 22.03.2013 r. weszły w życie znowelizowane przepisy dotyczące polityki plików cookies.
By Chaqierek
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.sp1.chelmsl.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.
By Chaqierek.
E-PCSERVICE