Szukaj

Uwaga

Witamy na nowej stronie!


BIPZielona Szkoła 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata   
poniedziałek, 30 czerwca 2014 17:46

 

"ZIELONA SZKOŁA" W ŁEBIE

 

 

Wyjazd przeznaczony był dla dzieci klasy III Szkoły Podstawowej im. Augusta Kardynała Hlonda w Kopciowicach . Pobyt nad morzem umożliwił rozwijanie aktywności poznawczej, kształcącej  i twórczej. Umocnił więzi między uczniami. Dzieci miały możliwość przebywania na łonie natury, zwiedzania zabytków, pamiątek przeszłości. Uczyły się  wrażliwości na piękno przyrody i sztuki a także współdziałania i ponoszenia odpowiedzialności za siebie i innych. Kształtowały w sobie postawy życzliwości, uczynności i chęci niesienia pomocy innym oraz dopasowania się do woli większości. Uczyły się kultury na co dzień, odpowiedniego zachowania w miejscach publicznych, estetycznego spożywania posiłków, dbania o higienę osobistą. Wyjazd przyczynił się do wszechstronnego rozwoju każdego ucznia. Rozwinął ich zainteresowania, spostrzegawczość, kształcił samodzielność i uczył podejmowania decyzji. Ruch na świeżym powietrzu wpłynął dodatnio na rozwój młodych organizmów. Pokonywanie trudności i niewygód przyczyniło się do wyrobienia sprawności fizycznej i hartowania osobowości. Samodzielne dbanie o higienę osobistą wpłynęło na zdobywanie umiejętności służących zdrowiu biologicznemu i psychicznemu.

Uczniowie w trakcie pobytu zapewnione mięli cztery posiłki, a na wycieczki

„ suchy prowiant”. Zorganizowane były następujące atrakcje  :

-         wycieczka do fokarium

-         wycieczka do oceanarium

-         obejrzenie filmu w technice 5D o prehistorycznych rybach - gigantach

-         zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa i Współczesnego Rzemiosła Marynistycznego

-         zabawy w parku linowym

-         wycieczka na ruchome wydmy do Słowińskiego Parku Narodowego

-         zwiedzanie Muzeum Wyrzutni Rakiet

-         rejs statkiem po jeziorze Łebsko

-         przejazd bajkową kolejką

-         wyjazd do Trójmiasta

-         zwiedzanie portu w Gdyni

-         spacer po molo

-         zwiedzanie Gdańska : kościół Mariacki, Stare Miasto, spacer najpiękniejszymi ulicami miasta : Mariacką i Długą

-         zwiedzenie „ domku do góry nogami” w którym zaburzona jest grawitacja

-         przejazd bryczką i pieczenie kiełbasek w stadninie koni

-         wyjście do kina na film w technice 7D

-         pokonanie labiryntu z „ krzywymi lustrami”

-         zabawy w Discovery Parku – pływanie w kulach wodnych i jeżdżenie elektrycznymi samochodzikami

-         zabawy w figlolandzie

-         zorganizowane były trzy dyskoteki

-         karaoke - wieczór ulubionych piosenek

-         codzienne korzystanie z kąpieli w basenie na terenie ośrodka pod opieką ratownika

-         korzystanie z boisk i terenów rekreacyjnych  w Łebie

-         każdego dnia spacery wzdłuż morza, zbieranie muszek, bursztynów i budowanie zamków z piasku

Pobyt na „ zielonej szkole” umożliwił uczniom doznanie atrakcyjnych form aktywności poznawczej, kształcącej i wychowawczej. Dzieci odbyły wiele pieszych wędrówek brzegiem morza. W wyjątkowy sposób została udoskonalona współpraca w zespole klasowym, wzajemne komunikowanie się, planowanie i działanie. Mam nadzieję, że wyjazd dla uczniów klasy III będzie należał do najpiękniejszych szkolnych wspomnień. Wychowawcami na zielonej szkole były nauczycielki edukacji wczesnoszkolne :

Urszula Bigaj i Anita Moćko

 


Poprawiony: poniedziałek, 30 czerwca 2014 17:53
 

W dniu 22.03.2013 r. weszły w życie znowelizowane przepisy dotyczące polityki plików cookies.
By Chaqierek
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.sp1.chelmsl.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.
By Chaqierek.
E-PCSERVICE