Szukaj

Uwaga

Witamy na nowej stronie!


BIPWycieczka klasy 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata   
czwartek, 25 września 2014 14:00


Wycieczka klasy II

 


24 września w piękny słoneczny dzień uczniowie klasy drugiej

wraz z wychowawczynią  p.Urszulą  Bigaj i p.Barbarą Ryt wybrali się na wycieczkę do Skansenu w Wygiełzowie.


Tam uczestniczyliśmy w lekcji pt. Nie święci garnki lepią” – prowadzonej przez  wykwalifikowanego instruktora. Podczas niej dzieci poznały techniki obróbki gliny oraz próbowały  swoich sił w lepieniu i toczeniu na kole garncarskim. Uczniowie zapoznali się także z historią garncarstwa i tradycyjnymi wyrobami garncarskimi.


Kolejną atrakcją było zwiedzanie skansenu wraz z przewodniczką, która bardzo ciekawie opowiadała o różnorodnych domach, ich wyposażeniu i warunkach w jakich dawniej ludzie mieszkali na wsi. Zwiedziliśmy także kościół i dwór znajdujący się na terenie skansenu.


Mamy nadzieję, że wyjazd dostarczył uczniom nowej wiedzy i wielu wrażeń,

a zakupione pamiątki będą miłym wspomnieniem jesiennej wycieczki do skansenu w Wygiełzowie.

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 25 września 2014 14:07
 

W dniu 22.03.2013 r. weszły w życie znowelizowane przepisy dotyczące polityki plików cookies.
By Chaqierek
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.sp1.chelmsl.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.
By Chaqierek.
E-PCSERVICE