Szukaj

Uwaga

Witamy na nowej stronie!


BIPŚwięto Sióstr Służebniczek NMP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata   
poniedziałek, 24 listopada 2014 14:45

 

 

100 lat pobytu i posługiwania

Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej

w Chełmie Śląskim

 

 

23 listopada w parafialnym kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Chełmie odbyło się przedstawienie przygotowane pod opieką SM Beniaminy przez uczniów  z klasy trzeciej, czwartej i piątej naszej szkoły. Dzieci wystąpiły przed zgromadzonymi w świątyni , którzy przybyli na uroczystą mszę świętą sprawowaną  w intencji Sióstr Służebniczek. Zakonnice obchodziły setną rocznicę swojej obecności w klasztorze w Chełmie Śląskim.

Młodzież pięknie opowiedziała historię patrona zgromadzenia - błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Podczas występu zaproszeni goście wysłuchali fragmentów dziennika oraz recytacji wierszy i śpiewu pieśni.

Bogaty program artystyczny miał  na celu przypomnienie sylwetki tego wyjątkowego człowieka, który był niezwykle wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka, przede wszystkim ubogiego i odrzuconego  przez innych. W trakcie przedstawienia dzieci w symboliczny sposób pokazały, że powołanie patrona Sióstr Służebniczek cały czas „rozświetlało światło Błogosławieństw”.

 

 

 


Poprawiony: niedziela, 14 grudnia 2014 17:16
 

W dniu 22.03.2013 r. weszły w życie znowelizowane przepisy dotyczące polityki plików cookies.
By Chaqierek
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.sp1.chelmsl.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.
By Chaqierek.
E-PCSERVICE