Szukaj

Uwaga

Witamy na nowej stronie!


BIPLekcja w kinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ania   
czwartek, 19 marca 2015 19:16

Lekcja w kinie


9 marca uczniowie klas 4-6 wraz z opiekunami wzięli udział w multimedialnej lekcji pt. „Co na ekranie z książki zostanie” oraz zobaczyli film pt.”Szatan z siódmej klasy”.

Lekcja w kinie odbyła się w Oświęcimskim Centrum Kultury i została przeprowadzona przez aktorów z Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie.


Podczas prezentacji nasi wychowankowie poznali różnice między ekranizacją a adaptacją, dowiedzieli się skąd filmowcy czerpią pomysły na film oraz jakie lektury szkolne zostały zekranizowane. Prowadzący w interesujący sposób opowiadali o sposobach przełożenia tekstu książki na język filmowy. Wykład wzbogacony był tematyczną prezentacją multimedialną .


Po zakończonych warsztatach odbył się seans filmowy, podczas którego młodzież oglądała polską adaptację popularnej i lubianej pozycji książkowej Kornela Makuszyńskiego o przygodach Adasia Cisowskiego.


 

Poprawiony: czwartek, 19 marca 2015 20:37
 

W dniu 22.03.2013 r. weszły w życie znowelizowane przepisy dotyczące polityki plików cookies.
By Chaqierek
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.sp1.chelmsl.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.
By Chaqierek.
E-PCSERVICE