Szukaj

Uwaga

Witamy na nowej stronie!


BIPWycieczka klasy II i klasy IV PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ania   
wtorek, 16 czerwca 2015 17:31

Wycieczka klasy II i klasy IVW dniu 10 czerwca br uczniowie klasy drugiej oraz czwartej pod opieką pani Urszuli Bigaj oraz Barbary Ryt mieli możliwość zwiedzenia kolonii robotniczej w Nikiszowcu.

Piękna zabudowa, atmosfera starego osiedla, pyszne wypieki z kawiarni „Byfyj” urzekły dzieci.

Po zwiedzeniu Muzeum Etnograficznego, a w nim wystawy „ U nos w doma na Nikiszu”, prezentującej wystrój mieszkania Gwarków oraz „Woda i mydło najlepsze bielidło”, gdzie uczniowie mogli obejrzeć archiwalne zdjęcia, magle drewniane ręczne, a także samemu "stanąć" przy stołach do prania czy maglowania i przekonać się, jak ciężkim zadaniem było pranie i maglowanie, grupa udała się do „Szybu Wilsona”.

Jest to galeria sztuki współczesnej , mieszczącej się w zrewitalizowanym budynku cechowni i łaźni szybów Wilson kopalni "Wieczorek”.

Młodzi odkrywcy mogli zapoznać się z wystawą przygotowaną w ramach zbliżającej się „Idustriady”, promującej Szlak Zabytków Techniki.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Kopalni Guido w Zabrzu.

Uczniowie zaopatrzeni w hełmy górnicze poznali i zobaczyli jak pracuje kombajn chodnikowy zwany Alpiną czy potężny kombajn węglowo bębnowy KWB, zobaczyli w ruchu przenośniki taśmowe, poznali specyfikę pracy górników.

Niezapomnianych emocji dostarczyła podróż podwieszaną kolejką. Uśmiechnięci i bardzo zadowoleni uczniowie pełni wrażeń zakończyli szychtę.

 Poprawiony: środa, 17 czerwca 2015 13:51
 

W dniu 22.03.2013 r. weszły w życie znowelizowane przepisy dotyczące polityki plików cookies.
By Chaqierek
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.sp1.chelmsl.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.
By Chaqierek.
E-PCSERVICE